Financial Controller

UNITA S.A. - Vienna Insurance

Job expirat

RESPONSABILITATI

- isi desfasoara activitatea in Centrala, sub coordonarea sefului de departament Controlling
- solicita departamentelor (directiilor) companiei informatiile necesare implementarii si intretinerii sistemului informatic SAP CO, privind structura organizatorica si de personal a societatii, portofoliul de produse de asigurare, etc.;
- opereza in SAP modificarile survenite, stabilind codificarile din punct de vedere SAP CO si transmitand aceste modificari tuturor departamentelor implicate;
- monitorizeaza in modulul SAP CO corectitudinea asocierii veniturilor si cheltuielilor pe obiecte de cost (centre de cost, centre de profit si comenzi interne), comunica in permanenta cu Directia Economica referitor la necorelarile intalnite, facand, atunci cand este cazul, reinregistrarile manuale (corectiile) necesare;
- actualizeaza in permanenta bazele de date pentru SAP CO (centre de cost, comenzi interne, elemente de cost, fluxuri de alocare, indicatori statistici);
- elaboreaza rapoarte in conformitate cu cerintele de raportare interna (analize de buget, analize de profit si pierderi, rapoarte tehnice, etc.);
- elaboreaza proceduri interdepartamentale specifice activitatii de controlling;
- dezvolta rapoarte noi pentru diferite raportari solicitate pe baza informatiilor existente in sistem.

CERINTE

- Absolvent ASE
- Cunostinte foarte bune Excel
- Cunostinte foarte bune limba engleza
- Experienta pe o pozitie similara / audit extern minim 2 ani
- Cunostintele SAP constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial deosebit si posibilitati de dezvoltare intr-o companie multinationala.

Companie de asigurari, UNITA S.A., parte a Grupului Vienna Insurance, detinatorul locului 1 in domeniul asigurarilor in Europa Centrala si de Est.