FINANCIAL CONTROLLER

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, detinatorul singurului lant de spatii comerciale in 12 orase din Romania, recrutam o persoana serioasa si motivata pentru postul de:

Financial Controller

Responsabilitati:

* Raspunde de totalitatea raporturilor solicitate de catre Directorul General;
* Organizeaza, indruma si controleaza activitatea sucursalelor in domeniul financiar-contabil;
* Controleaza baza de date referitoare la evidenta contabila;
* Urmareste permanent impreuna cu Directorul de Marketing ritmul incasarilor si propune ritmul de incasare a datoriilor;
* Urmareste realizarea bugetului stabilit in materie de venituri si cheltuieli propunand totodata masuri pentru imbunatatirea acestuia;
* Intocmeste impreuna cu celelalte departamente bugetele anuale de venituri si cheltuieli pentru fiecare sucursala in parte, si cumulat pe societati, precum si re-bugetarile semestriale;
* Urmareste realizarea si incadrarea in bugetul de investitii pe fiecare obiectiv in parte si pe total;
* Urmareste impreuna cu Directorul Economic aprobarea platilor;
* Studiaza, analizeaza si propune solutii pentru imbunatatirea activitatii in domeniul financiar- contabil;
* Intocmeste raportari saptamanale si pentru strainatate;

Cerinte:

* Experienta financiara relevanta de minimum 2 ani;
* Absolvent de facultate de profil;
* Gandire strategica, seriozitate si profesionalism;
* Foarte bune cunostinte de PC si limba Engleza;
* Un bun leader, orientat spre obtinere de rezultate;
* Capacitate de asumare a responsabilitatii.