FINANCIAL CONTROLLER

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sarcinile contabile ale firmei (rela¿ia cu auditorii locali), ¿ine Cartea Mare, preg¿te¿te documentele fiscale ale societa¿ii, TVA, etc.
- sarcinile de control al gestiunii (contabilitate analitic¿, managementul conturilor) în func¿ie de normele de analiz¿ ale companiei ¿i realizarea tabelelor de raportare corespondente destinate managementului companiei, preg¿tirea documentelor bugetare anuale, etc,
- gestionarea ¿i plata facturilor furnizorilor
- gestionarea trezoreriei.
- verific¿ respectarea reglement¿rilor legislative în vigoare ¿i reglement¿rilor de ordine interioar¿;
- particip¿ la inventare;
- emite recomand¿ri pentru corectarea deficien¿elor ¿i propune m¿suri de îmbun¿t¿¿ire
- responsabil cu raportarea analitic¿ c¿tre directorul general

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Experienta in domeniu
- Cunoasterea teoretica sau experienta in ceea ce priveste normele financiare IFRS este indispensabila (o continuare a formarii poate fi asigurata ulterior)
- Cunostinte operare PC-MS Office (Excel,Power Point,Word)
- Posibilitatea de a dialoga/raporta la centru
- Spirit sintetic si rigoare
- Dorinta de a se interesa si de a intelege activitatea
- Dorinta de a lucra in echipa, simtul comunicarii

BENEFICII OFERITE

1500 euro net/luna

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie.
www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro
Recrutam pentru clientul nostru, importanta companie multinationala, specializata in furnizarea de servicii publice.