FINANCIAL CONTROLLER

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Qualia recruteaza Financial Controller pentru unul dintre clientii sai, companie multinationala, lider de piata in domeniul IT&C.

Responsabilitati:
- Implementarea strategiei anuale a activit¿tii contabile si cea de analiza si raportare;
- Stabilirea obiectivelor de grup si individuale pentru angajatii din subordonare, precum si a resurselor necesare si mijloacelor principale pentru realizarea lor;
- Supervizarea desfasurarii activitatii zilnice a Departamentului de Contabilitate;
- Supervizarea preg¿tirii si analiza balantei de verificare lunare si preg¿tirea si depunerea bilanturilor statutare anuale si semianuale, conform termenelor legale;
- Supervizarea inregistrarii contabile RAS si GAAP si documentarea tranzactiilor comerciale si stabilirea tratamentului contabil al acestora, in conformitate cu legislatia in vigoare si cu procedurile si politica companiei;
- Întocmirea planurilor, bugetelor, previziunilor, rapoartelor lunare la cererea managementului companiei;
- Dezvoltarea unei echipe puternice, unite, format¿ din angajati profesionali, bine preg¿titi.

CERINTE

- Minim 1 an experienta pe o pozitie similara, preferabil intr-o companie cu profil de telecomunicatii sau multinationala;
- Expert contabil/Contabil autorizat CECCAR;
- Experient¿ de raportare lunara si anuala in contabilitatea RAS si US GAAP;
- ACCA ¿ reprezinta avantaj;
- Cunostinte PC (Excel, Word, PowerPoint);
- Limba englez¿ nivel avansat;
- Gândire analitica, bune cunostinte de legislatie fiscal¿;
- Experient¿ de lucru cu un program informatic de contabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesionist si motivant;
- Participare periodica la programe de dezvoltare personala si profesionala.

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.

Pentru inscrierea in baza de date trimiteti cv-ul insotit de o scrisoare de intentie.