Financial Controller

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- completarea si up-datarea zilnica a fisierelor privind evidenta operativa a creantelor si obligatiilor, initial in EXCEL urmand ca dupa implementarea moduluilui de cost accounting al Navision sa se realizeze operatiile curente in acest program;
- intocmirea saptaminala a cashflow-urilor planificat si realizat
- urmarirea respectarii esalonarilor si previziunilor cuprinse in cash-flow-rile periodice
- realizarea documentelor specifice efectuarii platilor si relationarii cu bancile
- efectuarea platilor si relationarea cu bancile (depuneri/ ridicari de documente, efectuare tranzactii, etc)
- operarea zilnica in Navision (ERP) a documentelor reprezentind aprovizionari, cumparari servicii, consumuri productie, etc.
- supervizarea cuntumurilor preturilor de aprovizionare, a consumurilor lunare, etc. si sesizarea factorilor de decizie
- intocmirea raportarilor cantitative lunare pentru compania mama

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienta pe o pozitie similara 2-3 ani
- Excelente cunostinte in domeniul financiar
- Cunoasterea temeinica a legislatiei aplicabile
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Cunoasterea foarte buna a operarii in Excel; experienta in lucrul cu un ERP constituie un avantaj

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.