Financial Controller

Motoractive SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizare si coordonare in pregatirea lunara a rapoartelor financiare conform US GAAP, conform regulilor grupului si analiza acestora - pentru actionari;
- Pregatirea lunara a rapoartelor financiare conform IAS/IFRS si analiza acestora - pentru sursele de finantare;
- Pregatirea situatiilor financiare conform US GAAP si IFRS (anual sau semestial)
- Studierea IFRS si US GAAP aplicabile si informarea managementului despre schimbarile importante care afecteaza activitatea societatii;
- Revizuirea procedurilor de raportare in functie de modificarile IFRS si US GAAP si de noile tipuri de tranzactii ale companiei;
- Raportare BNR
- Suport in implementare de noi produse

CERINTE

- Studii universitare finalizate (profil economic);
- Experienta in contabilitate sau raportare de 2-3 ani intr-o firma care raporteaza IFRS/GAAP sau in firme de audit/contabilitate;
- Experienta in coordonare
- Studii ACCA sau similare - constiutie avantaj;
- Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, etc.);
- Cunostinte de engleza - bine spre avansat (scris si vorbit);
- Capacitate de a respecta termenele de raportare;
- Persoana pro-activa, cu spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Training;
- Bonus in functie de performanta;
- Mediu de lucru competitiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de finantare in sistem leasing