Financial Broker

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Detectarea nevoilor de finantare din mediul de business (persoane fizice si juridice) si satisfacerea acestora cu produse si servicii financiare adecvate.
- Gestionarea adecvata a relatiei cu potentialii clienti si imbogatirea permanenta a listei de contacte.
- Fidelizarea clientilor actuali si atragerea de clienti noi.
- Mentinerea si imbunatatirea relatiilor cu bancile partenere.
- Analiza financiara a clientilor care solicita finantarea.
- Analiza operatiunilor de creditare din punctul de vedere al riscului si al beneficiilor.
- Urmarirea incadrarii solicitarilor in normele BNR.
- Intocmirea dosarului de credite cu actele necesare, depunerea si urmarirea lui permanenta.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare.
- Experienta in brokeraj financiar de minim 1 an.
- Experienta in domeniul vanzarilor de minim 2 ani.
- Cunostinte cu privire la procedurile de lucru specific bancare.
- Cunostintele de limba engleza sau limba franceza la nivel avansat constituie un avantaj.
- MS Office - nivel avansat.
- Disponibilitate pentru munca de teren.
- Abilitati de vanzari – fler si initiativa.
- Persoana agreabila, diplomata, adaptabila, pozitiva.
- Abilitati de comunicare, spirit intuitiv si empatic, incredere in sine si determinare.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere la nivel inalt.
- Cultura organizationala orientata catre profesionalism si dinamism, echipa tanara si motivata.
- Pachet salarial corespunzator rezultatelor obtinute (parte fixa plus comisioane).

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)