Financial Analyst

GERMANOS TELECOM ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea situatiilor financiare in formatul specific companiei si in conformitate cu reglementarile IAS
- Intocmirea si urmarirea realizarii Bugetului anual
- Calcularea si analizarea indicatorilor financiari
- Furnizarea de analize si rapoarte pentru management

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic.
- Experienta de lucru in raportare cf. IAS ( cerinta obligatorie)
- Experienta minimum 2 ani pe o pozitie similara.
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor.
- Abilitate operare PC ( Excel -nivel avansat)
- Cunostinte de limba engleza (scris/ vorbit)
- Cunoasterea SAP constituie un avantaj.
- Numai persoanele care corespund cerintelor postului vor fi contactate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, incluzand programe de perfectionare profesionala.
- Mediu de lucru deosebit intr-un mare grup de companii de renume.

Suntem o companie internationala aflata intr-o continua dezvoltare, dealer COSMOTE, avand in Romania peste 120 magazine care comercializeaza telefoane mobile si accesorii, baterii speciale, calculatoare, aparate foto, si alte produse electronice.