FINANCIAL ANALYST

Caroli Prod 2000 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste lunar bilantul consolidat pentru companiile din grup si explica principalele variatii de la o luna la alta;
- Analizeaza si prezinta lunar abaterile costurilor fixe fata de buget;
- Identifica, implementeaza si coordoneaza proiecte de diminuare a costurilor fixe;
- Estimeaza si urmareste luna de luna - cu ajutorul depatamentelor implicate - valoarea serviciilor prestate de furnizori si nefacturate;
- Participa activ in procesul de bugetare;
- Documenteaza principalele procese comerciale;
- Coordoneaza procesul de reconciliere a tranzactiilor cu companiile din grup;
- Intocmeste lunar raportul de cash-flow.

CERINTE

• Studii superioare economice finalizate
• Cunostinte :
- foarte bune cunostinte de Excel
- abilitati foarte bune in lucru cu calculatorul
- experienta in documentarea proceselor organizatiei (constituie un avantaj)
• Alte cerinte:
- dorinta de a invata si de accepta provocari noi
- spirit de echipa
- spirit critic si receptivitate la nou, pasiune pentru detalii, curiozitate, orientare spre obiective si respectarea termenelor de raportare
- capacitate de analiza si sinteza
- cunoaterea si aplicarea corecta a legilor, normelor metodologice , ordinelor si instructiunilor in vigoare pentru domeniu in care lucreaza
• Experienta profesionala: 2-3 ani pe un post cu atributii similare
• Limba engleza: nivel mediu - avansat

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesional.
- Pachet atractiv.
- Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Caroli este una din principalele firme in domeniul productiei si distributiei de mezeluri si de preparate din carne de pe piata romaneasca. Este o societate cu raspundere limitata, cu sediul in Bucuresti si 100% capital strain.
Noi credem ca experienta acumulata atat in domeniul tehnologic cat si in cel al vanzarii si distributiei, implica un grad ridicat de responsabilitate in producerea preparatelor de cea mai buna calitate si nu in ultimul rand necesitatea de a contribui la o dezvoltare durabila a pietei produselor din carne din Romania.