FINANCE MANAGER - urgent !!!

Pluri Consultants Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza politica financiara si strategiile privind costurile si administrarea bugetelor
- Organizeaza activitatea de analiza financiara conform nevoilor managementului si actionariatului
- Urmareste realizarea activitatii de bugetare si previzonare a cheltuielilor operationale la nivel de companie
- Organizeaza contabilitatea financiara si de gestiune conform legislatiei in vigoare
- Raspunde pentru toate situatiile, raportarile si declaratiile periodice ce trebuie intocmite si depuse catre autoritati si actionari
- Intocmeste studii de fezabilitate in situatia deschiderii unei noi unitati comerciale
- Realizeaza calculul si analiza indicatorilor financiari de performanta a firmei
- Urmareste investitiile departamentelor alocate si calculeaza rentabilitatea acestora
- Previzioneaza in mod periodic cashflow-ul companiei
- Verifica respectarea procedurilor financiare
- Organizeaza activitatea de audit financiar intern
- Coordoneaza relatiile cu bancile, inclusiv documentatii pentru finantari prin proiecte
- Reprezinta compania la actiunile de control efectuate de inspectorii de specialitate
- Gestioneaza si coordoneaza infrastructura departamentului din subordine din punct de vedere operational, resurse umane, patrimonial
- Este responsabil de gestionarea ariei de taxe si fiscalitate pentru companie
- Este responsabil de asigurarea resurselor financiare din imprumuturi
- Asigura consilierea managementului privind folosirea eficienta a resurselor financiare, optimizari costuri, implicatii fiscale

CERINTE

- Studii superioare in domeniul financiar-contabil
- Experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani
- Cunostinte bune de analiza economico-financiara (tehnici, indicatori financiari)
- Atestat CECCAR – constituie un avantaj
- Cunostinte de limba Engleza la nivel avansat
- Cunostinte de limba Italiana - constituie avantaj
- Excelente cunostinte PC (MS Office-Excel, Power Point)
- Aptitudini de lider si capacitate de decizie
- Abilitati de planificare, organizare si coordonare
- Capacitate de atentie concentrata/distributiva
- Atentie/interes pentru detalii, rigurozitate, acuratete
- Abilitatea de a relationa/comunica intr-o maniera asertiva

Companie de consultanta strategica in domeniul Resurselor Umane, cu un inalt nivel de expertiza in furnizarea Solutiilor Globale de Human Capital partenerilor sai (recrutare si selectie, training, assessment, outplacement, salarizare si administrare personal etc).

Pluri Consultants Romania recruteaza pentru unul dintre clientii sai, un important furnizor de gaz petrolier lichefiat, postul de FINANCE MANAGER.