FINANCE MANAGER

ADD VALUE SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supervizeaza activitatea de raportare financiara si de business a companiei
- organizeaza sesiunile de prezentare a analizelor si revizuirii bugetelor.
- analizeaza rezultatele lunare, trimestriale si anuale ale centrelor de profit si urmareste impreuna cu Managerii de Proiecte planurile de masuri pentru realizarea obiectivelor.
- identifica si propune procese de imbunatatire a analizelor financiare si raportarii; comunica bune practici in domeniul politicilor si procedurilor de raportare financiara.
- analizeaza punctele slabe ale controlului intern; asista compania in dezvoltarea procedurilor care sa asigure controlul intern (formulare, implementare, revizuire si supervizare a aspectelor tehnice contabile, de raportare costurilor pe proiecte si de previzionare a cash flowului)
- participa la actiuni de audit, verificari si controale tematice organizate pentru proiectele in derulare sau finalizate
- informeaza Directorul General in legatura cu situatiile de risc financiar.

CERINTE

- absolvent studii superioare; MBA specializarea finante, CFA sau ACCA contituie un avantaj
- solide cunostinte de analiza financiara, bugetare, cash-flow management, control, raportare IFRS
- profunda intelegere a afacerilor si o abordare profesionista
- excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa pentru a interactiona eficient cu managementul de varf din companiile, dar si cu persoane de pe pozitii inferioare
- leadership demonstrat si abilitatea de a lucra eficient atat individual cat si in echipa
- abilitatea de a gestiona prioritati multiple si de a respecta termenele limita
- limba engleza – fluent
- utilizare PC (pachet Office)

BENEFICII OFERITE

Trimite CV cu poza si asteptari salariale la contact@addvalue.ro si afla mai multe despre aceasta provocare profesionala. Doar candidatii selectati vor fi contactati in urmatoarele 4 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare, training si consultanta in marketing si vanzari
www.addvalue.ro