FINANCE & ACCOUNTING SPECIALIST

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

??? Intocmeste monografia contabila a societatii si este responsabila pentu toate inregistrarile in contabilitate a tuturor operatiunilor desfasurate in baza documentelor justificative, in ordine cronologica; emite balanta de verificare
??? Raspunde de adaptarea si imbunatatirea planului de conturi al firmei in functie de necesitatile impuse de modul de raportare a rezultatelor societatii, pe centre de cost si tipuri de proiecte
??? Verifica si raspunde de corelatiile dintre conturile din balanta de verificare si asigura cunoasterea componentei soldurilor conturilor
??? Participarea la intocmirea situatiilor financiare trimestriale, semestriale si anuale
??? Asigura suport pentru intocmirea pachetului trimestrial de raportare catre management
??? Raspunde de aplicarea actelor normative cu caracter financiar-contabil si fiscal
??? Intocmeste si depune la termenele prevazute de lege, catre Unitatea Fiscala a tuturor declaratiilor , dupa cum urmeaza dar fara a se limita la : Declaratia privind obligatiile de plata la Bugetul de Stat, Declaratia de Impozit pe Profit, Decontul de TVA , Declaratia 390, Declaratia 394
??? Raspunde de pastrarea confidentialitatii documentelor financiar-contabile
??? Indeplineste alte sarcini incredintate de catre conducerea departamentului financiar-contabil.

CERINTE

??? Studii economice superioare ??? de preferat specializare financiar-contabilitate
??? Minim 4 ani experienta in domeniul financiar-contabil
??? Cunostinte temeinice in utilizarea PC-ului; abilitati foarte bune in a utiliza MS Office (Excel, Word), cunoasterea Wizcount ??? constituie avantaj
??? Cunoasterea legislatiei in domeniul contabil si fiscal
??? Cunoasterea limbii engleze ??? nivel mediu
??? Persoana cu initiativa, proactiva, pragmatica si foarte bine organizata
??? Abilitati de comunicare, rezistenta la stres.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.