Filenet - Technical Profile

SolvIT Networks

Job expirat

RESPONSABILITATI

IT specialist cu experienta in vanzare de solutii Enterprise Content Management. Solutiile ECM se ocupa cu clasarea documentelor, administrarea si clasificarea acestora, si livrarea continutului digatal pentru companii, in mod independent de continut si in scopul optimizarii proceselor de activitate si de a extrage informatiile cu valoare de business.

Rolul presupune o buna intelegere a modului in care functioneaza solutiile ECM, precum si abilitatea de a lucra cu clientii pentru identificare beneficiilor pe care introducerea unui astfel de sistem le are pentru mediul de business.

Rolul presupune colaborarea cu departamentul de vanzari si livrarea de activitatii specifice asa cum sunt:
- Promovarea capabilitatilor si functionalitatilor solutiei ECM
- O buna intelegere a specificului de industrie pentru cel putin 2 industrii
- Prezentarea produsului si demonstratii pentru potentiali clienti
- Realizarea arhitecturii tehnice a solutiei potrivite pentru rezolvarea provocarilor fiecarui client
- Participare la implementarea solutiilor ECM in cadrul proiectelor derulate

CERINTE

Pentru acest post sunt necesare:
- Studii superioare
- Minim 2 referinte verificabile

Sunt apreciate:
- Experienta in lucrul cu solutii tehnice
- Experienta pe o solutie ECM
- Experienta solida in una dintre industriile : Finante - Banci, Telcomunicatii, Sector Public
- Experienta cu produsul FileNet

BENEFICII OFERITE

- Angajament stabil pe termen lung
- Pachet salarial competitiv
- Telefon
- Conditii de munca bune, mijloace moderne de lucru, logistica performanta
- Asigurare medicala
- Apartenenta la o echipa deschisa, dinamica

SolvIT is a dynamic and efficient company which provides comprehensive IT solutions for medium and major business, in Romania and the regional markets. We have already implemented IT Management projects in Greece, Serbia, Bulgaria, Hungary and Republic of Moldova.

SolvIT supplies a full suite of IT Management solutions to help the companies to optimize the computer asset management, to minimize the maintenance expenses, to implement best practices for IT security and to respect the international standards. These comprehensive solutions assure the gateway security and the data integrity, deliver a flexible and easy to use infrastructure and facilitate a complex and user friendly reporting system, increasing the management and the whole company efficiency.