Filenet - Technical Profile

SolvIT Networks

Job expirat

RESPONSABILITATI

IT specialist cu experienta in vanzare de solutii Enterprise Content Management. Solutiile ECM se ocupa cu clasarea documentelor, administrarea si clasificarea acestora, si livrarea continutului digatal pentru companii, in mod independent de continut si in scopul optimizarii proceselor de activitate si de a extrage informatiile cu valoare de business.

Rolul presupune o buna intelegere a modului in care functioneaza solutiile ECM, precum si abilitatea de a lucra cu clinetii pentru identificare beneficiilor pe care introducerea unui astfel de sistem le are pentru mediul de business.

Rolul presupune colborarea cu departamentul de vanzari si livrarea de activitatii specifice asa cum sunt:
- Promovarea capabilitatilor si functionalitatilor solutiei ECM
- O buna intelegere a specificului de industrie pentru cel putin 2 industrii
- Prezentarea produsului si demonstratii pentru potentiali clienti
- Realizarea arhitecturii tehnice a solutiei potrivite pentru rezolvarea provocarilor fiecarui client
- Participare la implementarea solutiilor ECM in cadrul proiectelor derulate

CERINTE

Pentru acest rol sunt necesare:
- Studii suprioare
- Minim 3 ani de practica cu experienta pe o solutie ECM
- Minim 5 ani experienta in lucrul cu solutii tehnice
- Minim 2 referinte verificabile

Sunt apreciate:
- Experienta in vanzarea de solutii
- Experienta solida in una dintrre industriile : Sectorul Finante - Banci, Telcomunicatii, Sector Public

Experienta cu produsul FileNet constituie un plus in procesul de selectie.

BENEFICII OFERITE

- Angajament stabil pe termen lung
- Pachet salarial competitiv
- Telefon
- Conditii de munca bune, mijloace moderne de lucru, logistica performanta
- Asigurare medicala
- Apartenenta la o echipa deschisa, dinamica

SolvIT este o companie dinamica si eficienta care ofera solutii IT complete pentru organizatii indiferent de dimensiunile acestora, atat in Romania, cat si in zonele limitrofe. Echipa SolvIT a implementat deja proiecte importante de Management IT in Grecia, Serbia, Bulgaria, Ungaria si Republica Moldova.

SolvIT ofera o suita vasta de solutii de Management IT, ajutand astfel companiile sa-si optimizeze procesele de management al bunurilor IT, sa-si minimizeze cheltuielile cu mentenanta, sa implementeze cele mai bune practici pentru securitatea IT din industrie si sa respecte standardele internationale. Aceste solutii comprehensive asigura securitatea la nivel de gateway si integritatea datelor, ofera o infrastructura flexibila si usor de utilizat si pun la dispozitia utilizatorilor un sistem de raportare complex si in acelasi timp usor de utilizat, imbunatatind semnificativ eficienta departamentului de management si, implicit, a intregii companii.