FIELD MANAGER

FIELD INSIGHTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile si Responsabilitatile Postului:
- Coordonarea echipei de manageri de proiect si de coordonatori de zona in vederea realizarii studiilor de piata la standardele companiei;
- Gestionarea resurselor materiale si umane implicate in realizarea studiilor de piata, managementul bugetelor;
- Respectarea stricta a termenelor de realizare a activitatilor departamentului;
- Respectarea standardelor de calitate aferente realizarii studiilor de piata
- Managementul situatiilor de criza, rezolvarea rapida a problemelor aparute in derularea studiilor de piata
- Conceperea, dezvoltarea si implementarea procedurilor de lucru;
- Fixarea normelor si sarcinilor de lucru pentru personalul din subordine precum si urmarirea indeplinirii acestora;
- Supervizarea si coordonarea procesului de recrutare a operatorilor de interviu
- Evaluarea periodica a personalului din subordine (Project Manageri, Area Manageri, City Manageri, Operatori de Interviu) respectand cu strictete procedurile de evaluare ale companiei.

CERINTE

Studii superioare, preferabil profil economic, sociologie/psihologie
Minim 3 ani experienta in managementul studiilor de piata
Cunoasterea foarte buna a metodologiilor de cercetare
Ocupantul pozitiei trebuie sa fie persoana organizata, creativa, si orientata catre rezultat. Candidatul va trebui sa demonstreze:
- Initiativa, tenacitate, seriozitate, atitudine pozitiva;
- Abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- Reale abilitati manageriale;
- Gandire structurata, reale capacitati de analiza si sinteza
- Capacitate de lucru in conditii de stres (atat in echipa cat si individual)
- Cunostinte exceptionale de operare PC / Microsoft Office.
- Cunoasterea foarte buna a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivational deosebit de atractiv
- Sistem de bonus bazat pe performanta departamentului si pe indeplinirea obiectivelor personale

Field Insights este o companie de cercetare de piata lansata in anul 2002, specializata in servicii de culegere si procesare de date, cu acoperire la nivel national.

Field Insights este membra a ESOMAR, SORMA si MRS.