Farmacist si Asistent Farmacie

QESHTA'S FARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Farmacist ;
-Coordoneaza intreaga activitate care se desfasoara in farmacie pe tura respectiva
-Elibereaza si taxeaza retetele compensate si pe cele gratuite
-Recomanda OTC-uri, suplimente nutritive, produse dermato-cosmetice si aparatura tehnico-medicala
-Gestioneaza stocul de produse din farmacie
-Se ocupa de merchandisingul tuturor produselor din oficina
-Urmareste termenele de valabilitate al produselor din farmacie si gestionarea acestora

Asistent farmacie:
Eliberarea de produse farmaceutice si parafarmaceutice, sub supravegherea Farmacistului;
- Eliberarea de retete gratuite si compensate;
- Consilierea pacientilor;
- Realizarea de propuneri de comanda pentru achizitionarea de produse farmaceutice si parafarmaceuti

CERINTE

-Absolvent al Facultatii de Farmacie
-Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs
-Experienta in farmacie de circuit deschis, constituie un avantaj
-Atitudine orientata catre satisfacerea nevoilor clientilor
-Abilitati de inter-relationare si comunicare
-Perseverenta in atingerea obiectivelor
-Cunostinte PC

Asistent Farmacie:
Absolvent al Scolii Postliceale/ Colegiu - specializarea Asistent Farmacie;
- Aviz de libera practica;
- Cunostinte de operare PC;
- Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

- salariul se negiciaza in cadrul interviului

DESCRIEREA FIRMEI

farmacie