Farmacist - lant de farmacii

CEBIS International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elibereaza medicamente si retete compensate si gratuite;
Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
Supravegheaza activitatea asistentilor de farmacie;

CERINTE

Studii: Absolvent al Facultatii de Farmacie
Experienta anterioara: minim 1 an
Aviz Libera Practica vizat pe anul in curs, Membru al Colegiului Farmacistilor
Cunostinte necesare pozitiei: Cunostinte Operare PC

Calitati personale: Initiativa si spirit de echipa. Abilitati de comunicare si relationare. Persoana placuta, motivata, dinamica, constiincioasa. Tinuta adecvata, atitudine pozitiva, manifesta orientare catre client.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

CEBIS International is a company acting in South and East Europe region. Our services focus on the main areas of interest for the pharmaceutical, bio pharmaceutical and medical industry.