Farmacist Diriginte

Sante Farm

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
- Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Face parte din comisia de inventariere periodica;
- Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din farmacie;
- Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari;
- Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor.

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;
- Studii superioare de specialitate (Facultatea de Farmacie);
- Autorizatie de Libera Practica sau Certificat de Membru al Colegiului;
- Cunostinte operare PC;
- Abilitati de relationare si comunicare;
- Initiativa, spirit antreprenorial;
- Consecventa, ambitie si putere de munca;
- Capacitate de organizare si de coordonare a unui colectiv;
- Orientare catre catre pacient;
- Atentie distributiva;
- Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitate de dezvoltare intr-un lant de farmacii aflat in expansiune si care face parte dintr-un important grup farmaceutic;
- Salariu motivant, comision corespunzator performantelor.

Pentru a aplica la aceasta pozitie, va rugam sa transmiteti CV-ul la adresa de e-mail: Dana.Istoan@santefarm.ro.
Va multumim!

Divizie a grupului ADM Farm, Sante Farm este una dintre cele mai tinere retele farmaceutice din Romania, activand in Bucuresti si Ilfov cu un numar de 16 farmacii.
In cadrul Sante Farm, punem mare pret pe calitate, profesionalism si respect, astfel ca reusim sa ne bucuram lunar de prezenta a peste 80.000 de oameni care beneficiaza de produsele, tehnicile si sfaturile noastre. Echipa reprezinta pentru Sante principala forta, cea care reuseste sa dea valoare sloganului “Sanatatea pe care o meriti!” . Ne bucuram sa beneficiem de cunostintele si experienta a peste 120 de profesionisti cu specializari diverse, iar in acest moment te invitam sa ni te alaturi!