FARMACIST / ASISTENT FARMACIE

MC SERV TOUR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

FARMACISTI:
- coordoneaza si organizeaza activitatea in farmacie;
- gestioneaza eficient stocurile de produse farmaceutice;
- efectueaza comenzi catre furnizori;
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite;
- informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre eventualele riscuri si efecte adverse;
- ofera asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prscriptie medicala.

ASISTENTI FARMACIE:
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari; elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite;
- administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva, impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- controleaza termenele de valabilitate ale stocurilor de medicamente;
- participa la inventariere.

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Farmacie/Colegiului de Farmacie/ Scoala Postliceala
- certificat de membru/aviz de libera practica
- cunostinte bune operare PC
- abilitati de comunicare si relationare
- initiativa si orientare catre relatia cu clientul

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant (format din salariu fix si bonus pentru performanta);
- Bonuri de masa;
- Mediu de lucru competitiv;
- Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
- Posibilitati de promovare profesionala si dezvoltarea carierei.

Suntem o companie ce activeaza in domeniul farmaceutic, avand ca obiect de activitate comercializarea de produse farmaceutice prin farmaciile proprii. Colectivul nostru este format din tineri entuziasti, foarte bine pregatiti si motivati. Daca ai studii in domeniul farmaceutic, vrei sa-ti dezvolti cunostintele in domeniu si, sa evoluezi in cariera, te asteptam sa nii te alaturi.
Echipa SANTE FARM.