Farmacist

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala.
Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse.
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari.
Interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale.
Prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor.
Supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar.
Face parte din comisia de inventariere periodica.
Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea acestora.
Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei.
Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.
Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor.

CERINTE

Studii superioare de specialitate (Facultatea de Farmacie).
Autorizatie Libera Practica sau Certificat de Membru al Colegiului.
Abilitati de relationare si comunicare.
Initiativa, Spirit antreprenorial .
Capacitate de organizare si de coordonare a unui colectiv .
Orientare catre relatia cu clientul; orientare catre pacient .
Cunostinte operare PC .
Atentie distributiva .
Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix.
Bonusuri in functie de vanzari.
Bonuri de masa.

VON Consulting is a recruitment agency in Romania, a team of professionals that provide a quality service and complete HR solutions to our clients. VON Consulting is a training agency in Romania

We provide assistance with:

- Recruitment and Executive Search
- Payroll and HR Administration
- Training
- Personnel leasing
- Start up your company
- HR Consultancy
- Assessment center
- Personnel administrative software