Experti IT pentru proiecte in Marea Britanie, Germania, Belgia, Danemarca, Suedia si Olanda

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participarea la proiecte IT din Marea Britanie, Olanda, Danemarca, Belgia si Germania
- coordonarea unor proiecte de dezvoltare din afara
- asigurarea expertizei tehnice necesare in echipa client
- integrarea in echipa firmei contractoare

CERINTE

- experienta IT de peste 5 ani
- experienta de peste 2 ani in tehnologia aleasa
- cel putin 2 proiecte reprezentative in domeniu
- cunoasterea unei limbi straine la nivel avansat
- bune abilitati de comunicare si relationare intr-un mediu multinational

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-o retea de peste 1500 specialisti IT
- pachet salarial peste media nationala si oportunitati reale de dezvoltare profesionala
- atmosfera occidentala de lucru, in cadrul unor echipe de persoane cu inalta calificare
- lucru la standarde de calitate dovedite

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management, specializata in conducerea proiectelor de schimbare. Actionãm ¿n domenii precum marketing si strategie, performanta proceselor, managementul strategic al resurselor umane, excelenta functiei achizitii.

Biroul iQuest din Bucuresti a fost creat ¿n anul 2000 dintr-o echipã de consultanti proveniti din firme multinationale de consultantã. Reteaua iQuest mai cuprinde birourile din Paris, Luxemburg si Budapesta. La acestea se adaugã o divizie de dezvoltare software cu sedii la Cluj-Napoca, Frankfurt si Budapesta.

Clientul nostru este o firma multinationala de consultanta IT care cauta specialisti IT pentru proiecte in strainatate cu durata determinata.