Experti IT pentru proiecte in Danemarca, Suedia, Olanda si Belgia

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participarea la proiecte IT din Germania, Belgia, Danemarca, Suedia, Olanda
- coordonarea unor proiecte de dezvoltare din afara
- asigurarea expertizei tehnice necesare in echipa client
- integrarea in echipa firmei contractoare

CERINTE

- experienta IT de peste 5 ani
- experiente de peste 2 ani in domeniul principal de competenta
- participarea la cel putin 2 proiecte reprezentative in domeniu
- cunoasterea unei limbi straine la nivel avansat
- bune abilitati de comunicare si relationare intr-un mediu multinational

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra alaturi de o echipa de profesionisti
- pachet salarial peste media nationala si oportunitati reale de dezvoltare profesionala
- atmosfera occidentala de lucru, in cadrul unor echipe de persoane cu inalta calificare
- lucru la standarde de calitate dovedite

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management cu o experienta bogata in domeniul recrutarii. In portofoliul nostru de clienti se numara nume importante pe plan european.

Clientul nostru face parte dintr-o retea internationala de consultanta IT cu sediul central in Copenhaga - Danemarca si birouri in toata Europa, Asia si America de Nord. Sunt consacrati ca furnizori de experti IT in domeniul managementului de proiect, analizei, design-ului, arhitecturii si dezvoltarii de software motiv pentru care cautam doar consultanti cu cel putin 5 ani experienta in IT si experti in domeniul principal de competenta.

Biroul iQuest din Bucuresti a fost creat in anul 2000 dintr-o echipa de consultanti proveniti din firme multinationale de consultanta. Reteaua iQuest mai cuprinde birourile din Paris, Luxemburg si Budapesta. La acestea se adauga o divizie de dezvoltare software cu sedii la Cluj-Napoca, Brasov, Bucuresti, Budapesta si Frankfurt.