EXPERT TAXE

Career Solution Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Defineste si introduce standarde, indrumari si proceduri pentru procesele legate de taxe si asigura ca acestea sa fie aduse la zi imediat si procesele adaptate conform legilor de taxe sunt amendate
- Dezvolta strategii, abordari si pasii imediati ce trebuie facuti in legatura cu toate obligatiile fiscale (inregistrare, calculare de taxe, rapoarte de taxe, pregatirea declaratiilor si a platilor) conform regulamentelor legale
- Participare activa ca reprezentant pentru problemele legate de taxe la nivelul firmei
- Raspunde prompt oricarei cereri de informare de la conducerea de top a firmei in legatura cu planificarea si dezvoltarea strategica a taxelor.
- Stabileste relatii bune si coopereaza cu autoritatile fiscale
- Coordoneaza raspunsurile la auditarile de taxe externe

CERINTE

- Studii universitare economice
- Minimum 4 ani de experienta pe o pozitie comparabila
- Cunoasterea profunda a regulamentelor si legilor legate de taxe, a legii comerciale, a regulamentelor contabile romanesti si IFRS/IAS
- Abilitati bune de lucru la computer (MS Office)
- Cunostinte lb. engleza nivel avansat

Career Solution Group specializes in the recruitment of business professionals at all levels from Managing Director to entry level in different areas of industry – construction, FMCG, IT, banking, technical, pharmaceutical, market research, etc.

On behalf of our client, international petroleum company, we are looking for serious and motivated people for the position of:

EXPERT TAXE