Expert servicii logistica/vamale

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se subordoneaza Sefului Departamentului Logistica si Directorului de Departament
- Se documenteaza permanent privind legislatia economica in vigoare (legi, norme de aplicare, etc).
- Elaboreaza / avizeaza documentatia necesare indeplinirii formalitatilor vamale (declaratii vamale, certificate de calitate / conformitate, facturi, etc).
- Planifica costurile de transport si le propune spre aprobare Sefului Departamentului Logistica
- Identifica modalitatile optime de transport .
- Intocmeste documente / acte justificative solicitate de DEF.
- Intocmeste / avizeaza referate pentru eliberarea sumelor necesare vamuirii.
- Raspunde de respectarea normelor de protectie a muncii, prevenire si stingere a incendiilor, protectie a mediului.
- Respecta si aduce la indeplinire deciziile primite pe linie ierarhica, prevederile ROF, ROI.

CERINTE

- Studii medii/superioare in domeniul mecanic
- Experinta minim 2 ani pe o pozitie similara
- Engleza nivel foarte bine
- Permis categoria B
- Initiativa
- Rezistenta la stres
- Disponibilitate pentru deplasari (cand este cazul)

BENEFICII OFERITE

Se ofera mediu de lucru profesionist, salariul atractiv, bonuri de masa, prime, asigurare de viata

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale