Expert imagine

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Propune strategia, modalit¿tile si programul activit¿tilor promotionale si de imagine;
¿ Asigur¿ relatia cu mijloacele media si urm¿reste imaginea ASRO oferit¿ publicului;
¿ Organizeaz¿ conferintele de pres¿ si redacteaz¿ comunicatele de pres¿;
¿ Întocmeste planul de relatii publice si urm¿reste îndeplinirea lui dup¿ aprobare;
¿ Promoveaz¿ activitatea ASRO si oferta sa de produse si servicii, constientizând companiile si consumatorii de avantajele utiliz¿rii standardelor si a celorlalte produse si servicii ASRO;
¿ Focalizeaz¿ interesul societ¿tii pentru ASRO si activitatea sa;
¿ Constientizeaz¿ publicul cu privire la beneficiile activit¿tii de standardizare si a avantajelor oferite de implicarea în aceast¿ activitate;
¿ Promoveaz¿ marca de conformitate cu standardele;

CERINTE

- Studii superioare (de preferat relatii publice)
- Experienta recenta si relevanta in domeniul relatiilor publice (minim 2 ani)
- Cunostinte de operare pe calculator Word, Excel, Access, Power Point, Outlook, Internet
- Cunoasterea a doua limbi de circulatie international¿-engleza si franceza sau germana- nivel avansat
- Cunoasterea domeniului de activitate
- Cunostinte de marketing
detalii :www.asro.ro

BENEFICII OFERITE

telefon de serviciu.
bonuri de masa
www.asro.ro

DESCRIEREA FIRMEI

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA - ASRO
Este o asociatie, persoana juridica romana de drept privat, de interes public, fara scop lucrativ, neguvernamentala si apolitica constituita ca organism national de standardizare