EXPERT CONTABIL VERIFICATOR

TOP LINE MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificarea inregistrarilor operatiunilor contabile ( facturi, state de plata, importuri, exporturi, solduri, etc);
- verificarea/corectarea balantei si bilantului contabil;
- raportarea situatiei financiar-contabile a companiei, precum si consilierea managementului in stabilirea politicilor financiare ale companiei;

CERINTE

- studii acreditate prin diplome din partea Ministerului Finantelor, precum si a altor foruri de control ale statului pentru auditorii financiar – contabili (CECCAR, IFAC, etc);
- minim 5 ani experienta in audit financiar – contabil;
- capacitatea de intelegere si gestionare a riscurilor financiare ale companiei;
- cunoasterea si implementarea sistemului de control financiar – contabil intern al societatii;
- capacitatea de a elabora strategii privind politica contabila si fiscala a societatii;
persoana experimentata in domeniul auditului financiar-contabil;
- capacitate de analiza si sinteza a informatiilor financiare;
- capacitatea de a lua decizii rapide si corecte;
- abilitatea de a consilia personalul departamentului financiar-contabil in activitatile specifice domeniului de activitate;

BENEFICII OFERITE

- persoana experimentata in domeniul auditului financiar-contabil;

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, cosmetica-SPA-manichiura-pedichiura, fitness.