Expert Contabil ( REF: ECEF)

Eurojobs Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea legaturilor cu autoritati, banci
- Pregatirea rapoartelor contabile conform legislatiei in vigoare
- Cunosterea raportarilor internationale
- Intocmirea declaratiilor pentru statistica
- Analizarea si verificarea documentelor financiare
- Elaborarea stategiilor privind costurile si administrarea bugetelor
- Participarea la inchiderea de luna
- Verificarea registrului de casa
- Evidenta platilor / incasarilor

CERINTE

- Studii in domeniul financiar-contabil
- Diploma de expert contabil CECCAR
- Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara
- Limba engleza obligatoriu
- Carnet conducere categoria B
- Atentie la detalii
- Abilitatea de a lucra cu termene limita
- Abilitati de comunicare si coordonare
- Cunostinte foarte bune de fiscalitate si legislatie financiar contabila
- Cunostinte PC
- Mod de gandire pozitiv, analitic
- Disponibilitate pentru deplasari

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, cauta pentru clientul sau Expert Contabil ( REF: ECPR)