Expert Contabil

Roto Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- tinerea contabilitatii financiare, de gestiune si / sau verificarea tinerii contabilitatii de catre juniorii aflati in subordinea sa;
- intocmirea situatiilor financiare (bilant, cont de profit si pierdere, cash-flow);
- alte lucrari cu caracter financiar-contabil:
situatii periodice cerute de conducerea firmei referitoare la diferitele aspecte ale evidentei contabile;
plan de finantare;
- lucrari cu caracter fiscal-contabil;
- intocmire declaratii fiscale de taxe si impozite, conform prevederilor legale;
- participare la depunerea declaratiilor fiscale;
- asistenta la verificari fiscale (rambursari de TVA, controale incrucisate, etc.);
- orice alte situatii financiar-contabile si fiscale solicitate de conducerea societatii;

CERINTE

- absolvent de facultate economica;
- expert contabil;
- minimum 3 ani de experienta;
- bun organizator, capabil de a lua decizii.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o firma multinationala.

Roto Romania SRL (Bucharest West Logistic Park) este membra a grupului german Roto Frank AG, unul din liderii mondiali in productia de feronerie pentru usi si ferestre cu geam termopan.