Expert Auditor & Internal Consultant - EAC0902

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Studii universitare si postuniversitare in domeniul financiar;
- Experienta ca auditor financiar de cel putin 3 ani;
- Student ACCA
- Candidatul ideal are o fire orientata catre cercetare, pasionat de audit, atent la detalii si avid de cunoastere a tuturor reglementarilor in vigoare nationale si internationale
- Persoana inclinata spre gasirea unor solutii documentate pe baza cercetarii standardelor
- Engleza avansat
- Constituie avantaj orice alte certificari din domeniu

CERINTE

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 4.7 mld. USD in 2007. Intreaga retea cuprinde 626 de birouri, in 110 de tari si aproximativ 31.576 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
- Audit financiar
- Corporate finance
- Privatizare
- Implementarea de proiecte internationale
- Reorganizare judiciara si lichidare
- Servicii de contabilitate
- Consultanta fiscala