Expert Achizitii Import-Export

ELECTROMAGNETICA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Negocierea contractelor de import-export, a termenelor de livrare si a discounturilor;
- Derularea contractelor de achizitii;
- Elaborarea de programe de evidenta a comenzilor, materialelor, facturilor, platilor si livrarilor;
- Desfasurarea activitatilor caracteristice procedurilor de evaluare a furnizorilor;
- Mentinerea si gestionarea legaturii cu furnizorii interni si cu furnizorii externi;

CERINTE

- experienta de minim 3 ani in managerierea comenzilor si a contractelor de achizitii aferente;
- specializare in inginerie profil electric (electronica, automatica);
- cunostinte de operare PC nivel avansat (Excel, Word, Internet Explorer);
- cunoastinte privind proceduri ale sistemului de calitate;
- cunoasterea limbii engleze nivel avansat (scris, vorbit, citit); reprezinta avantaj stapanirea unei a doua limbi straine (franceza, germana, italiana);
- capacitatea de a opera cu notiuni privind schemele electronice, cu notiuni de asamblare si componente electronice (circuite integrate- active, pasive; diode electroluminiscente; LED-uri).
- bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- capacitate de a se dedica muncii pe care o depune.

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) este o companie privata pe actiuni, cotata la bursa, lider pe piata echipamentelor electrice si a furnizarii de energie electrica, furnizor de componente si subansamble auto pentru renumiti producatori europeni si partener de proiecte pentru companii de succes romanesti si europene.

- Echipamente electrice si electronice
- Scule si matrite
- Proiectare
- Subcontractare produse si subansamble electronice, mase plastice, metalice