EXPEDITOR INTERNATIONAL - Grupaje

SCHENKER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Schenker SRL cauta EXPEDITOR INTERNATIONAL - expeditii rutiere grupaje pentru punctul de lucru BUCURESTI:
- responsabil pentru expeditiile in regim de grupaje - import/export;
- intocmirea ofertelor de transport;
- identifica solutiile de transport;
- organizeaza transporturi in regim de grupaje;
- activitate de consiliere a clientilor;
- mentinerea relatiei cu clientii si transportatorii.

CERINTE

- limba engleza - nivel avansat;
- cunostinte avansate de utilizare a PC-ului (Pachetul Office;
- studii superioare sau in curs (an IV);
- experienta in domeniu constituie un avantaj;
- persoana deschisa, comunicativa, organizata, responsabila.

BENEFICII OFERITE

- perspectiva unei cariere in cadrul unei companii multinationale;
- lucrul intr-o echipa tanara si profesionista.

DB Schenker este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii de transport si logistica.

Cu o cifra de afaceri de 8,9 miliarde de Euro suntem:
Nr. 1 European: Transport Rutier & Feroviar;
Nr. 2 Mondial: Transport Aerian;
Nr. 3 Mondial: Transport Maritim;

Succesul firmei noastre se bazeaza pe angajatii nostri motivati si responsabili.

Punem pret pe activitatea colegiala, orientata spre lucrul in echipa, intr-o companie multiculturala si oferim posibilitati individuale de dezvoltare.

La nivel mondial avem peste 79.000 de angajati.

O echipa tanara si dinamica in peste 1500 de locatii.

Acumulam know-how global pentru a-l aplica local!

Formam si dezvoltam competentele membrilor echipei noastre!

In Romania Echipa Schenker este formata din 130 de angajati.

Avem filiale in cele mai importante puncte ale tarii: Bucuresti, Cluj, Arad & Constanta.

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra nu ezita sa contactezi Departamentul de Resurse Umane: Cristina Dinca - e-mail: cristina.dinca@schenker.ro ; tel: 021.408.76.00/ 0731.495.722