EXPEDITOR INTERNATIONAL

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura executarea comenzilor primite de la client;
- Executa comenzile de transport transmise de client pe rutele solicitate;
- Intocmeste dosarele cu toate documentele necesare pentru transport;
- Organizeaza transportul marfii in locatiile solicitate de client;
- Raporteaza superiorului direct toate problemele intervenite in desfasurarea traficului;
- Cunoaste temeinic serviciile promovate de catre companie;
- Dezvolta in permanenta baza de clienti;
- Urmareste recuperarea creantelor de la clienti;
- Identifica persoanele ce apartin lantului decizional al clientilor;
- Dezvolta relatii pozitive de natura sa ii asigure cunoasterea necesitatilor clientului in vederea promovarii unei solutii optime;
- Urmareste respectarea obligatiilor contractuale catre clienti;
- Asigura rezolvarea cerintelor clientilor, concomitent cu sustinerea intereselor firmei;
- Actualizeaza baza de date de clienti potentiali si efectivi;
- Intocmeste rapoarte saptaminale / lunare asupra activitatii desfasurate.

CERINTE

- Studii superioare absolvite (avantaj);
- Cunoasterea documentelor specifice necesare intocmirii dosarului de transport;
- Cunoştinţe despre operaţiuni import/export şi vamale;
- Experienta relevanta in transport marfa de minim 3 ani constituie un avantaj;
- Cunoasterea pietei din domeniu;
- Cunoasterea vocabularului de specialitate in limbile engleza si germana;
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office);
- Responsabilitate, dinamism si rezistenta la stres;
- Abilitati foarte bune de comunicare in relatiile cu clienti.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei;
- Mediu de lucru dinamic.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994. Puteti aplica direct la oricare dintre ofertele nostre si prin transmiterea CV-ului Dvs. la adresa office@freemarkonsult.com. Nr. operator date cu caracter personal: 6065