EXPEDITOR INTERNATIONAL

DSV SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor de transport de la clienti si confirmarea acestora;
- Verificarea comenzilor de colectare/ distributie in tara de expeditie a marfurilor coordonate;
- Negocierea, in limitele stabilite de politica comerciala a companiei, a conditiilor de livrare, termenelor de plata, modalitatilor de plata;
- Gasirea alternativelor de transport si a celor mai bune cotatii;
- Urmarirea transportului pe parcursul derularii acestuia si solutionarea situatiilor ce pot interveni
- Gestionarea relatiei cu clientii de transport rutier international pentru orice nevoie sau problema pe care acestia o pot avea;
- Urmarirea incasarii creantelor de la clienti sau a documentelor de plata, dupa caz;
- Intocmirea dosarelor de transport si dosarelor de client;
- Informarea departamentului de import despre sosirea marfii;
- Intocmirea de evidente si rapoarte;

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experienta minim 2 ani in forwarding - intr-o casa de expeditii;
- Abilitati de vanzare si negociere;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza.

DESCRIEREA FIRMEI

SC DSV SOLUTIONS SRL