EXECUTOR BANCAR - Directia Juridica, Head Office

Alpha Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recupereaza, pe cale de executare silita sau pe cale amiabila, creantele bancii;
- Pune in executare titlurile executorii apartinand bancii;
- Efectueaza actele de executare necesare in toate formele de executare silita prevazute de Codul de procedura civila, Legea 99/1999 si de alte dispozitii legale aplicabile in materie;
- Notifica actele judiciare si extrajudiciare;
- Comunica actele de procedura;
- Aplica masurile asiguratorii dispuse de instanta judecatoreasca in favoarea bancii;
- Intocmeste procesele verbale de constatare in cazul ofertei reale urmate de consemnarea sumei de catre debitorul bancii, conform Codului de procedura civila;
- Constata starea de insolvabilitate a debitorului urmarit;
- Efectueaza orice alte acte sau operatiuni prevazute de dispoziitile legale in vigoare aplicabile executarii silite.

CERINTE

- Studii superioare juridice

- Experienta in profesia de executor judecatoresc sau bancar- 3 ani

- Operare PC – Word, Excel

- Disponibilitate de deplasare –maxima

- Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Aplicantii vor avea oportunitatea sa se alature unei organizatii renumite si vor beneficia de oportunitati de dezvoltare a carierei si un mediu excelent de lucru.

ALPHA BANK ROMANIA apartine unuia dintre cele mai mari grupuri financiare din Grecia, Alpha Bank Group, cu o experienta de peste 130 de ani in sectorul bancar. ALPHA BANK ROMANIA, prima banca straina ce a venit in Romania dupa anul 1990, ofera o gama larga de produse si servicii bancare pentru persoane fizice, cat si solutii complexe de finantare pentru corporatii.

Toate CV-urile vor fi pastrate in conditii de confidentialitate. Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.