EXECUTOR BANCAR

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Indeplineste sarcinile Sefului Corpului Executorilor Bancari in timpul absentei temporare a acestuia;
- Pune in executare titlurile executorii apartinand bancii;
- Efectueaza actele de executare necesare in toate formele de executare silita prevazute de Codul de procedura civila si de alte dispozitii legale aplicabile in materie;
- Notifica actele judiciare si extrajudiciare;
- Comunica actele de procedura;
- Recupereaza, pe cale amiabila, creantele bancii;
- Aplica masurile asiguratorii dispuse de instanta judecatoreasca in favoarea bancii;
- Intocmeste procesele verbale de constatare in cazul ofertei reale urmate de consemnarea sumei de catre debitorul bancii, conform Codului de procedura civila;
- Constata starea de insolvabilitate a debitorului urmarit;
- Efectueaza orice alte acte sau operatiuni prevazute de dispoziitile legale in vigoare aplicabile executarii silite.

CERINTE

- Studii superioare juridice
- Buna cunoastere a limbii engleze (scris si conversational).

Aplicatiile vor fi tratate confidential.

Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Pentru aceasta, dorim sa punem la dispozitie clientilor o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa ii asiste.