Executive Manager for KD Life Asigurari

KD Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati:
Asigurari de viata-unit linked si clasice
1)Manager : Participa la crearea de noi produse de asigurari de viata/activitatea curenta a departamentului sau in cadrul organizatiei in calitate de manager
2)technical officer: Administreaza asigurari de viata-back office

CERINTE

Studii superioare : economice
Experienta minim 3 ani in asigurari de viata ca sef serviciu sau director ori pentru alte posturi minim un an experienta
Cunostinte PC: Word, Excel,Access
Cunostinte limba Engleza

Profilul candidatului ideal:
Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Lucru KD GROUP (veti fi instruiti in acest sens)
Abilitati de analiza,calcul si planificare
Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii
Creativ, cu initiative
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs.
Carte de munca
Conditii de lucru occidentale (birou modern, PC, etc.)
Program de instruire in tara si strainatate

Cu o experienta de peste 10 ani in domeniul financiar grupul international sloven KD s-a remarcat nu numai in tara de origine ci si ca partener al economiei europene. Folosind experienta acumulata in peste 10 ani pe piata financiara europeana, KD Group isi extinde activitatea in Europa centrala si de sud-est. Prin aceasta dezvoltare KD Group ofera experienta profesionala si managementul performant care conduc la rezultate economice remarcabile. In prezent companii financiare membre KD Group functioneaza in Slovenia,Romania, Croatia, Serbia si vor functiona din 2005 in Bulgaria, Cehia, Slovacia, Polonia si Luxemburg. KD Group este certificat ISO 9001:2000 din 2003.