Executive Manager

GLAMOR FASHION STYLE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce, coordoneaza si organizeaza activitatea intregului lant de magazine
- Intocmeste rapoarte de activitate si propune solutii pentru dezvoltarea portofoliului si cresterea vanzarilor pe teritoriul tinta;
- Monitorizeaza vanzarile din magazine;
- Supervizeaza si analizeaza activitatile desfasurate in magazine, in vederea realizarii obiectivelor propuse;
- Respecta standardele stabilite si impuse de conducerea companiei (merchandising, semnalizare indoor si outdoor);
- Initiaza, implementeaza si gestioneaza proiecte de dezvoltare la nivelul magazinului.

Responsabilitati in mediul off-line:
* coordoneaza scanarea pietii de retail si propune campanii de promovare;
* coordoneaza realizarea analizelor de produs;
* identifica noi segmente de clienti;
* coordoneaza buna gestionare a bazei de date clienti/cumparatori (comunicarea cu clientii, informarea clientilor cu privire la promotii/reduceri), propune metode de atragere de noi clienti;
* se ocupa de semnalistica pentru campaniile promotionale la nivelul magazinelor;
* coordoneaza campaniile ATL (printuri, colante, etc);
* supervizeaza activitatea Departamentului de Marketing privind organizarea campaniilor de pezentare de moda, a sedintelor foto pentru cataloage si pliante si in mentinerea legaturii cu revistele de specialitate fashion

Responsabilitati in mediul on-line:
* Coordoneaza vanzarile pe magazinul virtual (implementarea produselor supuse vanzarii in magazinul on line - fotografii, ajustarea fotografiilor, introducerea descrierierilor produselor, etc);
* coordoneaza gestionarea stocurilor on-line;
* creeaza impreuna cu specialistul de marketing, campanii de email marketing;
* gestioneaza campaniile Yahoo si Google;
* monitorizeaza traficul si actualizeaza website-ul sau/si diferite lay-out-uri;
* realizeaza “newsletters“ si monitorizeaza campaniile on-line;
* promoveaza brandul in cadrul retelelor sociale (Facebook, Twitter, MyExclusive, etc).

CERINTE

Disponibilitate pentru deplasari in provincie;
-Bune abilitati de comunicare, prezentare si inter-relationare;
-Abilitati de planificare, organizare si coordonare;
-Atitudine proactiva, orientata catre nevoile clientului;
-Persoana responsabila, dedicata jobului;
-Permis auto categoria B si experienta in trafic;
-Cunostinte de operare MS Office;

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in zona de fashion