Executive Assistant

Gunther Tore

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul: Ofera suport managerului direct in probleme legate de administrarea zilnica a afacerii;
Responsabilitati:
preia, transmite si indosariaza corespondenta din partea diferitelor entitati (parteneri, clienti, angajati) si redacteaza corespondenta catre acestia;
pastreaza programul de intalniri al departamentului, stabileste intalniri la cererea managerului direct, redacteaza documentele necesare bunei desfasurari a intalnirilor;
pregateste calatoriile de afaceri ale membrilor departamentului, inclusiv stabilirea itinerariului, achizitionarea biletelor de avion, rezervarea cazarii si inchirierea autoturismelor, dupa caz;
mentine relatiile cu furnizorii de servicii/produse necesare pentru administrare,
actualizeaza informatiile cu privire la acestia; asigura conditii optime pentru desfasurarea activitatii in locatia respectiva; rezolva in timp problemele administrative neprevazute;
comunica managerului direct problemele aparute ce depasesc nivelul decizional;
selecteaza informatiile necesare si redacteaza rapoarte pe subiectul solicitat de catre managerul direct, in legatura cu activitatea departamentului;
efectueaza traduceri ale documentelor uzuale, atunci cand este necesar;
propune modalitati de imbunatatire a activitatii administrative si implementeaza schimbarile aprobate de managerul direct.

CERINTE

Experienta necesara:
Studii superioare (management, limbi straine - constituie un avantaj);
experienta in domeniul financiar, marketing etc., pentru posturi in departamente specifice; cunostinte IT (MSOffice, MSOutlook) de nivel ridicat;
bune cunostinte de contabilitate primara;
cunoasterea unor limbi straine (limba engleza prioritar), limba germana este un avantaj.
abilitati de comunicare de nivel ridicat, scris si verbal;
capacitate de organizare a activitatii si ordonare a locului de munca;
capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
orientare catre eficienta, initiativa;
abilitati dezvoltate de relationare inter-umana.

BENEFICII OFERITE

Salariu lunar fix, tichete de masa, bonus semestrial/anual, servicii medicale platite de companie, mediu profesional deschis si flexibil.