Energy Market Analyst - Multinational Oil & Gas

BARNETT McCALL RECRUITMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza studii de piata pe termen scurt si lung pentru conducerea executive, referitoare la segmentele de piata relevante, cum ar fi sectorul energetic
- Analizeaza informatiile cu ajutorul instrumentelor de simulare si analiza pentru a studia modificarile pietei, tendintele, structura competitiei, forta pietei si alte elemente conform cerintelor
- Realizeaza rapoarte scrise privind principalele aspecte si rezultate ale cercetarii, informeaza conducerea privind rezultatele studiilor
- Pregateste prezentari pentru conducere si participa la evenimente publice conform cerintelor
- Face recomandari referitoare la strategia de afaceri, structura pietei si schimbarile de politica legate de pietele de energie

CERINTE

- Experienta in analiza economica a pietei, de preferinta in sectorul energetic
- Experienta in monitorizarea performantelor pietei, pietelor de energie, organizarii in industrie
- Experienta in analiza statistica, econometrie si analiza pietelor de energie
- Aptitudini de analiza decizionala si cunostinte referitoare la pietele de energie
- Capacitatea de a avea success intr-un mediu dinamic cu multiple termene limita si schimbari de prioritati
- Abilitati excelente de operare PC

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Companie multinationala, in continua dezvoltare
Echipa de profesionisti

Recruitment company offering realistic and professional services to local and international clients