Embedded Software Project Manager

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participarea la proiecte realizare in colaborare romano-americana
- Proiectare microcontroler, inclusiv interfata de comunicatie bus industrial
-Dezvoltare si implementare software aplicativ

CERINTE

Cerinte:
- Absolvent/a studii superioare - facultatea de Electronica sau Automatica
-Minim 2 ani experienta in coordonarea unei echipe de embedded software developeri
- Cunoasterea limbajului C/C++ si asamblare microcontrolere (preferabil MICROCHIP)
- Minim 2 ani experienta in proiectarea cu microcontrolere hardware si software (preferabil MICROCHIP)
-Cunoasterea instrumentelor de depanare software (debuger)
- Cunoastere protocoale de comunicare interprocesoare (RS232, SPI, CAN)
- Cunoastere ORCAD (Schematics si layout)
- Personalitate optimista, pozitiva, excelente abilitati de organizare
- Limba engleza-nivel avansat vorbit/scris

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Bonuri de masa

- Domeniu de activitate: Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto.
- Reprezentanta a firmelor: Directed Electronics, Sony, VDO, THB, Omega, Whistler
- Marcile reprezentate: Viper, K9, VDO, Whistler, Target , Sony
- Provenienta capital: Romanesc
- Numar de angajati: 40