Embedded Software Developer for AUTOMOTIVE (C / Assembler)

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un important actor mondial in sectorul serviciilor ingineresti, cu birouri in 24 de tari situate pe 3 continente. Este un partener de prestigiu al unor mari grupuri mondiale din domeniul contructiilor de masini, precum Renault-Nissan, Citroen, Daimler-Chrysler, Airbus. Alstom etc. In cadrul strategiei sale de dezvoltare in Romania, clientul nostru doreste dezvoltarea unei activitati de dezvoltare software pentru sectorul automotive, CU SEDII LA BUCURESTI si SIBIU

Angajatii noii divizii, ingineri software, vor concepe, codifica, integra si testa aplicatii destinate microcontrollerelor integrate in sistemele de pe automobile, ca de exemplu:
- sisteme airbag
- tablouri de bord
- sisteme video spate, GPS, kituri handsfree
- sisteme antidemaraj
- sisteme supraveghere presiune pneuri.

Principiul de dezvoltare va fi cel al dezvoltarii incrucisate (cross developpement), respectand ciclul de dezvoltare in V si metodele SART.

CERINTE

Candidatul ideal are o experienta solida in urmatoarele domenii:
- limbaje C sau Asamblor
- tehnologie bus CAN
- dezvoltarea de aplicatii "in ciclu V"
- cunoasterea metodei SART

Orice experienta legata de standardul OSEK si de aplicatiile CVS, CleaCase, PVCS constituie un avantaj.

Cunoasterea limbii engleze este obligatorie, orice cunostinte de limba franceza constituie un avantaj.

Experienta in sectorul automobile constituie un avantaj.

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management si resurse umane. In cadrul misiunilor noastre de consultanta in dezvoltare organizationala, clientii nostri ne solicita recrutarea de pozitii cheie in cadrul organizatiilor lor.