Electrician medie si joasa tensiune

RIVER INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supravegheaza, exploateaza si intretine instalatiile de alimentare cu energie electrica a platformei SC SEMA PARC SA
Realizeaza zilnic lucrari privind asigurarea alimentarii cu energie electrica a societatii
Dezafecteaza instalatiile vechi si efectueaza operatii de instalare si montare cu tablouri electrice conform standardelor ISO
Face revizii periodice la celulele de medie tensiune si transformatoarele ce corespund acestora
Urmareste incarcarea consumului pe posturile de transformare si ia masurile necesare, mentine factorul de putere in limitele admise;
Intervine operativ pentru realimentarea consumatorilor in cazul intreruperilor accidentale
Asigura integritatea posturilor si a instalatiilor electrice (dupa caz) si raspunde disciplinar si/sau material, in cazul descompletarii sau accidentarii din culpa acestora

CERINTE

Scoala profesionala sau liceul industrial
Calificare: electrician
Experienta intr-un post similar, minim 2 ani
Capacitate de lucru in echipa
Persoana serioasa si responsabila
Autorizatie ANRE - constituie avantaj

SC River Invest SA este o companie romaneasca desemnata a fi dezvoltatorul general al proiectului Sema Parc. Serviciile River Invest acopera intregul registru de activitati specifice: de la achizitia terenului, studii de fezabilitate si managementul riscului, continuand cu planificarea si proiectarea, consultanta financiara si legal, management de proiect, marketing si vanzari si incheind cu activitati de management al proprietatii.