ELECTRICIAN ECHIPARI TABLOURI ELECTRICE

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucreaza dupa documentatie si dispune de cunostinte de desene pentru scheme electrice.
Detine cunostinte despre echipamente, conductori si cabluri.
Realizeaza asamblare, montaj de echipamente electrice, cablare si teste de continuitate pentru panouri electrice de joasa tensiune.
Constituie avantaj detinerea de autorizatie ANRE.

CERINTE

Experienta profesionala: minim 2 ani.
Nivel de pregatire: Liceu, Scoala profesionala sau de meserie; diploma de absolvire este obligatorie.
Disponibilitate pentru program prelungit.

IMSAT investeste in oameni, si acorda o grija deosebita pregatirii lor profesionale, dandu-le posibilitatea sa isi foloseasca in mod constructiv abilitatile lor.
Integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie
Realizare panouri de:
- Distributie de joasa tensiune CA si/sau CC si control;
- Protectie si excitatie generator.