ELECTRICIAN -AUTOMATIST

TNUVA ROMANIA DAIRIES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Verificare permanenta a conditiei utilajelor;
- Responsabil cu depanarea sau remedierea defectelor din punct de vedere electric sau automatic;
- Asista la instalarea noilor echipamente / utilaje;
- Este responsabil de aplicarea mentenantei preventive;
- Identifica erori ce pot apare;
- Participa la diverse proiecte de implementare
- Responsabil de infrastructura electrica in schimbul in care lucreaza;

Pozitia se subordoneaza Coordonatorului dep. Electric - automatizari;

CERINTE

- Experienta dovedita in post similar, min 3 ani, de preferabil in industria alimentara si companie multinationala;
- Cursuri de perfectionare
- Abilitati de a lucra cu calculatorul
- Capabilitati de a lucra in 3 schimburi si in turnus- "foc Continuu"
-cunostinte generale electrice (instalatii electrice, motoare)
-cunostinte echipamente electrice pentru automatizari industriale (relee, senzori, regulatoare temperature, convertizoare frecventa, etc)
-citirea si intelegerea schemelor electrice aferente masinilor
-AVANTAJ: cunostinte practice de lucru cu automate programabile (PLC) Siemens S5/S7

BENEFICII OFERITE

Oferim posibilitea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica, dintr-o companie noua, oportunitati de cariera, instruire si pachet salarial atractiv.
Numai candidatii selectati vor fi chemati la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

FABRICA DE PRODUSE LACTATE LOCATA IN POPESTI LEORDENI