Electrician

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.La inceperea programului verifica starea tablourilor electrice ;
2.Cupleaza compresorul din incinta fabricii la inceperea programului si il decupleaza la sfarsitul programului de lucru ;
3. Intervine rapid pentru remedierea unor deranjamente sau incidente ;
4. Impreuna cu mecanicul de serviciu executa lucrari de intretinere (in fiecare zi o masina dupa un program bine stabilit) si lucrari de reparatii cand este cazul ;
5.. Face necesarul de material solicitand sa fie aprovizionat la timp cu tot ce este necesar executarii lucrarii;
6.Raspunde de sculele , utilajele,aparatele,dispozitivele,uneltele etc. pe care le are in primire ;
7.Intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie , dupa caz, la care urmeaza sa lucreze;
8.Identifica instalatia sau partea din instalatie in care urmeaza a se lucra;
9.Verifica lipsa tensiunii si legarea imediata a instalatiei sau a partii de instalatie la pamant si in scurtcircuit;
10.Delimiteaza corespunzator conform N.G.P.M. zona de lucru;
11.Se asigura impotriva accidentelor de natura neelectrica care ar putea surveni pe parcursul executarii lucrarii;
12.Verifica integritatea izolatiei ,ingradirilor,starea carcaselor;
13.Verifica instalatiile de protectie prin legare la nul si/sau legare la pamant;
14.Verifica echipamentul de protectia muncii;
15.Executa legaturile la pamant si in scurtcircuit in zona de lucru;
16. In caz de accident de munca informeaza primul administratorul despre eveniment;
17. Are grija la folosirea aparatelor electrice portabile sau fixe sa se conecteze la instalatia de legare la pamant.

CERINTE

Studii liceale;
Atestat/ diploma electrician;
Experienta: minim 7 ani
Persoana stabila, serioasa

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Stabilitate, seriozitate

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting