Electrician

S.C. SINDSERV S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcinile specifice postului:
- executa lucrari in instalatii electrice de joasa si medie tensiune, instalatii electrice de utilizare si reparatii.
- executa lucrari accidentale pentru prevenirea si lichidarea incendiilor
- executa bransamente pentru energie electrica 0.4KV- 20KV
- executa linii electrice aeriene si subterane cu tensiuni nominale de 0.4 KV -20KV si posturi de transformare cu tensiunie nominala superioara de cel mult 20KV
- presteaza activitati de intretinere si reparare a aparatelor, instalatiilor si sistemelor de distributie a energiei electrice
- monteaza contoare de masurare a energiei electrice la consumatori

CERINTE

Candidatul trebuie sa cunoasca Legea energiei electrice nr. 13/2007, HG nr 867/2003 privind Regulamentul pentru racordarea utilizatorilor la retelele electrice de interes public, O.G nr 95/1999 privind calitatea lucrarilor de montaj utilaje, echipamente si instalatii tehnologice.

Titularul postului are rolul de a executa lucrari in instalatii electrice si de a asigura functionarea, intretinerea si repararea lor.

Atestare ANRE ca electrician autorizat reprezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si motivant / bonuri de masa
- oportunitatea dezvoltarii carierei profesionale

DESCRIEREA FIRMEI

Societatea se ocupa cu:
- executarea si proiectarea de instalatii electrice interioare pentru constructii civile si industriale
- proiectarea si executarea de linii electrice,aeriene sau subterane, cu tensiuni nominale de 0.4 KV - 20 KV si posturi de transformare cu tensiunea nominala superioara de cel mult 20 KV.

SC SINDSERV SA dispune de dotarile si autorizarile necesare pentru derularea activitatiilor mentionate mai sus. Preocuparile actuale sunt axate in principal pe diversificarea serviciilor oferite si pe cresterea nivelului calitativ al serviciilor si lucrarilor executate.