Electrician

QUANTUM CONSULTING & MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

1) Isi insuseste precis ce operatie are de manuit, faza, ori manuire de lucru are de indeplinit,
2) Face necesarul de material solicitand sa fie aprovizionat la timp cu tot ce este necesar executarii lucrarii,
3) Raspunde de sculele , utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele etc.pe care le are in primire,
4) Intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie , dupa caz, la care urmeaza sa lucreze,
5) Identifica instalatia sau partea din instalatie in care urmeaza a se lucra,
6) Verifica lipsa tensiunii si legarea imediata a instalatiei sau a partii de instalatie la pamant si in scurtcircuit,
7) Delimiteaza corespunzator conform N.G.P.M. zona de lucru,
8) Se asigura impotriva accidentelor de natura neelectrica care ar putea surveni pe parcursul executarii lucrarii,
9) Verifica integritatea izolatiei , ingradirilor, starea carcaselor,
10) Verifica instalatiile de protectie prin legare la nul si/sau legare la pamant,
11) Verifica echipamentul de protectia muncii,
12) Executa legaturile la pamant si in scurtcircuit in zona de lucru.

CERINTE

- Studii de specialitate – liceu/scoala profesionala
- Experienta relevanta in depanarea si exploatarea echipamentelor electrice
- Capacitate de a lucra in echipa
- Permis de conducere categoria B
- Cunostinte foarte bune de citire scheme electrice si montaj
- Montarea echipamentelor conform specificatiilor proiectantului sau prospectelor care insotesc echipamentele

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si numeroase beneficii.

Companie de consultanta in domeniul imobiliar cu activitate pe plan intern si international.