ELECTRICIAN

Danex Consult SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru realizarea unei sarcini de munca,electricianul executa actiuni ce trebuie efectuate prin intermediul mijloacelor de productie si in anumite conditii de mediu, pentru realizarea scopului procesului de munca, dupa cum urmeaza: -
- isi insuseste precis ce operatie are de manuit,faza,ori manuire de lucru are de undeplinit
- face necesarul de materiale solicitind sa fie aprovizionat la timp cu tot ce este necesar executarii lucrarii,
- raspunde de scule, utilaje aparatele, dispozitivele,uneltele,etc.pe care le are in primire
- intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie,dupa caz la care urmeaza sa lucreze,
- identifica instalatia sau partea din instalatie in care urmeaza a se lucra,
- verifica lipsa tensiunii si legarea imediata a instalatiei sau a partii de instalatie la pamint si in scurtcircuit,
- delimiteaza corespunzator conf.N.G.P.M. zona de lucru
- Lucreaza la statii de tratare si epurare a apei
-Sa realizeze trasee de forta si de automatizare
-Montaj indicator de nivel
- Disponibil la delegatii 70 % din timpul de lucru saptaminal
-avantaj carnet de conducere catg.b

CERINTE

Experienta minim 3 ani

BENEFICII OFERITE

Salariul

DESCRIEREA FIRMEI

Descriere:
Electropompe
Vane, armaturi, hidranti
Sisteme de aerare cu bule fine
Suflante, compresoare
Statii compacte de tratarea apei in vederea potabilizarii