ELECTRICIA INTRETINERE - UTILAJE PRODUCTIE ALIMENTARA

ALKA CO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza o mentenanta corespunzatoare a utilajelor de fabricatie
- identifica si implementeaza programe de mentenanta preventiva pentru utilaje si instalatii
- se asigura ca sunt indeplinite toate conditiile necesare inceperii operatiei de mentenanta(instalatii oprite/scoase de sub tensiune, etc)
- repara si efectueaza reviziile conform cu manualele si recomandarile furnizorilor de echipament.
- intretine sculele si echipamentele utilizate pentru mentenanta.
- opereaza in conditii de siguranta cu sculele si dispozitivele .
- identifica si raporteaza probleme de siguranta si respectare a normelor de protectia muncii.
- se asigura ca operatiile de mentenanta executate sunt sigure din punct de vedere tehnic si functional si se respecta politicile si regulile companiei

CERINTE

- studii medii: profil electric/ electronic
- experienta in intretinerea si repararea utilajelor utilizate in industria alimentara
- abilitati de comunicare bune
- abilitate de lucru in echipa
- constiincios, cu simtul datoriei

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei mari companii de productie si distributie produse alimentare.

Compania este specializata in productia, ambalarea si distributia de cafea, napolitane glazurate si neglazurate, biscuiti, ingrediente, precum si fructe uscate (dry fruit snacks) (seminte, fistic, migdale, mix de fructe uscate).
Grupul Alka este astfel structurat incat sa acopere toate zonele de business necesare, de la cercetare, productie, ambalare si distributie.