educatoare(profesor pentru invatamantul prescolar) si asistenta medicala

Gradinita Disney

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gradinita particulara Disney din Bucuresti, cautam :
-educatoare/profesor pentru invatamantul prescolar, cu experienta de minim 2 ani:
- asistenta medicala, cu experienta minim 2 ani in activitatea cu prescolarii sau in domeniul medical pediatrie

CERINTE

EDUCATOARE:
- absolventa de liceu Pedagogic sau Facultate de Stiintele Educatiei( cu specializarea de Profesor pentru invatamantul prescolar si primar) sau Colegiu de institutori( cu specializarea de Institutor invatamant prescolar);
- cu Definitivatul obtinut;
- gradele didactice constituie un avantaj
- cunostinte vaste de psihologia copilului;
- creativa, rabdatoare, volubila, activa, spontana;
- cunoscatoare a limbii engleze;

ASISTENTA MEDICALA:
- absolventa de Liceu sanitar / Colegiului Sanitar / Facultatea de asistente medicale
- cursurile de puericultura constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

Gradinita Disney are locuri sigure si functionale, care prezinta o ambianta atragatoare, in culori, linii si forme placute vederii (decoratiuni, tablouri, fotografii, aranjamente florale, plante in ghivece, afise, etc.) intrucat copiii sunt foarte receptivi la frumos, avand reactii pozitive cand acesta este incorporat in ambient.Programul gradinitei Disney se adreseaza tuturor aspectelor de dezvoltare: fizica, pihica, intelectuala si a relatiilor sociale .